Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu edukacji praca będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Owszem zatrudnienie czeka, ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niską płacę. Czasy , kiedy dochodzenie do umiejętności było gwarantem znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, rynek nie jest już spragniony ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających osobowość , która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , odwaga to cechy cenione przez pracodawców , praca dla takich młodych odpornych na stres osób czeka . Oczekiwania Polaków , co do wysokości pensji za wykonane zadania rośnie , ludzie pragną więcej zarabiać , bo ich aspiracje są wyższe , pragną więcej posiadać i zabezpieczyć swojej rodzinie dobre warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , odczuwanie uznania od pracodawcy także, zgranie tych przesłanek z zadowalającą pensją uważane jest za sukces zawodowy . Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak czym człowiek starszy , tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , które pozwala zabezpieczyć sobie i rodzinie mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

dejtingsajter datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, pozwalają uzyskania dużych pieniędzy, ale obowiązki takie łączą się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Traktowanie pracy , jak do przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale również dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony podwładny,  który jest mniej wydajny , ciągle wyczerpany i zdenerwowany.